DEMİSAŞ GÜNCEL HABERLER
- DEMİSAŞ TURKCAST 2014 FUARI’NDA
Döküm sektörünün öncü kuruluşlarının başında gelen Demisaş, Türk döküm sanayisinin gücünü sergilediği en önemli platform olan TURKCAST 2014 Fuarı’nda sektörün önde gelen temsilcileriyle buluştu. Son dönemde gerçekleştirdiği atılımlarla dikkatleri üzerine çeken Demisaş, 2012 yılında başlattığı talaşlı imalat yatırımı kapsamındaki çalışmalarını fuarda ön plana çıkardı.

40 senelik köklü geçmişiyle Türk döküm endüstrisinin yanı sıra bugün Avrupa döküm pazarının da en önemli oyuncularından biri haline gelen Demisaş, ANKIROS ve ANNOFER ile eş zamanlı olarak düzenlenen TURKCAST 2014’te dört gün boyunca hem mevcut müşterileri, hem de potansiyel müşterileri ile bir araya gelme fırsatı yakaladı.

Sektörün en güvenilir ve yenilikçi oyuncusu olma hedefiyle 2012 yılının ilk çeyreğinde başlattığı talaşlı imalat yatırımı ve vermiküler dökme demir üretimi ile sektördeki yerini güçlendiren Demisaş, talaşlı imalat yatırımı kapsamında hayata geçirdiği projelerini fuar boyunca sektör temsilcileriyle paylaştı.

11 - 13 Eylül 2014 tarihlerinde, Ankiros / Annofer / Turkcast 2014 Fuarları ile paralel olarak gerçekleştirilen 7. Uluslararası Döküm Kongresi’nin de destekçilerinden biri olan Demisaş, Kongre kapsamında 3 ayrı bildiri sundu.

Döküm sektörüne dair akademik, teknolojik, ekonomik ve yönetsel birikimin katılımcılarla paylaşılmasını amaçlayan Kongre’nin bu yılki teması, “Türk Döküm Sektöründe Hedeflerimiz ve Risklerimiz” idi. Demisaş Genel Müdürü Hakan Yaşar bu kapsamda, “Döküm Fabrikasında Yalın Üretim ve TPM Yolculuğunda Yönetici Rolü” başlığıyla Demisaş’ın 2013 yılının sonunda başlattığı Yalın Üretim yolculuğunu kongre katılımcılarıyla paylaştı. Ayrıca Elektrik Bakım Şefi  Sedat Geveli “Enerji Verimliliği” ile “DISA Kalıplama Hattı Aşılama Sistemi PM Analizi” adıyla iki sunum, İş Güvenliği Uzmanı Emre Gürcan ise “Ramak Kaldı” adıyla bir sunum gerçekleştirdi. Yönetim Sistemleri Şefi Zafer Ay ve Maçahane Şefi Kazım Kubat ise sırasıyla “Dökümhanelerde Yalın Yönetim” ve “Dökme Demir Üretiminde Boyasız Maçalı Döküm” başlıklı 2 poster sunumu yaptı.

Hakan Yaşar: “Demisaş 40. yılını yeni atılımlarıyla kutluyor!”

“1970’li yılların ortalarında döküm serüvenine başlayan ve bu süre zarfında sürekli surette hem kendini geliştiren, hem de döküm sektörünün gelişmesi adına sayısız çalışma yapan Demisaş’ın bu sene 40. yılını kutluyoruz. Demisaş, bu köklü geçmişinden getirdiği birikimi, teknolojik gelişmeye olan tutkusu ve donanımlı ekibi sayesinde; bugün Türkiye’nin yanı sıra Avrupa’da da adından sıkça söz ettiren saygın bir dökümhane haline gelmiştir.

Demisaş’ın üç, dört sene öncesine kadar satışlarının yüzde 70’inin üstünündeki kısmı binek ve hafif ticari araçlara karşılık gelen parçalardan, yüzde 25 civarı da buzdolabı kompresör parçalarından oluşmaktaydı. Geçmiş yıllardaki krizlerden otomotiv sektörünün çok etkilenmesinden dolayı biz son üç, dört senedir otomotiv sektörüne yönelik parçaları kendi içerisinde çeşitlendirmek için daha ağır ticari araçlara parçalar yapmaya başladık ve oradaki payı azalttık. Onun dışında su sistemleri gibi sektörlere adım attık, hidrolik sektörüne, inşaat sektörüne parça vermeye başladık. Bugün verdiğimiz teklifler de makine imalat sektörü, ticari araç sektörü, su sektörü, hidrolik sektörü gibi sektörlere yönelmiş durumda. Bir çeşitlendirme içerisinde riski olabildiğine yaymaya çalıştık, halen de bu çalışmalarımız devam ediyor.
Küresel ekonomide yaşanan dalgalanmalar henüz sona ermemesine rağmen portföyümüze kattığımız katma değeri yüksek yeni parçalarımız sayesinde 2014 yılını başaralı bir grafikle bitireceğimizi öngörüyoruz. Şu günlerde şeklini verdiğimiz stratejik eylem planımız eşliğinde ve güçlü, dinamik organizasyonumuz ile ciddi bir sıçramanın daha eşiğinde bulunuyoruz.
Demisaş’ın bulunduğu pazarlar, cirosal ve ürettiği kaynaklar itibariyle büyümesinin yanında; teknolojik altyapısı, yalınlaşmış süreçleri, TPM Süreklilik Ödülü ile Avrupa’nın seçkin dökümhanelerinin içinde yer alması en büyük hedeflerimizin başında geliyor.”


Habere Ait Diğer ResimlerTPM Süreklilik Ödülü’nü alan Avrupa ve Türkiye’nin ilk Dökümhanesi!
Demisaş ın İhracat Başarısı Bir Kez Daha Ödüllendirildi!
İhracatta Demisaş ın Yıldızı Yine Parladı
Demisaş Bir Kez Daha İhracat Devleri Arasında Yerini Aldı
Döküm Sektörü Kocaeli Sanayi Odası ve Tüdöksad İle Masaya Yatırıldı
Demisaş TAYSAD Konferansı’nda TPM Faaliyetlerini Anlattı
DEMİSAŞ TURKCAST 2014 FUARI’NDA
Demisaş 71. Dünya Döküm Kongresi’nde!
Demisaş Genel Müdürü Hakan Yaşar, TÜDÖKSAD’ın 19. döneminde Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapacak.
Demisaş ın TSE Standartları Ödüllendirildi
Demisaş’ın TPM Uygulamalarına Japonya’dan Mükemmellik Ödülü!
Toplam Üretken Bakım Semineri, Demisaş ın Katkılarıyla Gerçekleştirildi
Demisaş 2011 Yılında da İhracat Yıldızlarından Biri Oldu – 01.04.2012
Demisaş Talaşlı İmalat Üretimini Yapacağı Yeni Tesisinin Temellerini Attı. – 28.02.2012
Demisaş 2012 Hannover Sanayi Fuarı’nda Göz Doldurdu – 01.03.2012
Demisaş’ın TPM yolculuğunda ön denetim süreci başarıyla tamamlandı / 27.08.2012
Demisaş Değer Akışı Haritalama Çalışmaları
Demisaş’ın İhracattaki Başarısı Bir Kez Daha Tescillendi!
Demisaş Elmia Subcontractor 2012 Fuarı’nda Avrupa’nın Önde Gelen Tedarikçi Firmalarıyla Buluşuyor
Demisaş’ın 15. Kalite Çemberleri Paylaşım Konferansı’ndaki Başarılı Sunumu Büyük İlgi Gördü
Demisaş Toplam Üretken Bakım (TPM) Yolculuğunda JIPM’den Tam Not Aldı
TURKCAST Fuari BB-17 09-2012
Demisaş’a Japonya’dan “Mükemmellik Ödülü”